Klub Polskiej Rady Biznesu

Klub powstał w 1997 r. z inicjatywy Polskiej Rady Biznesu – organizacji skupiającej elitę polskich przedsiębiorców – działającej na rzecz rozwoju polskiej gospodarki i konsolidacji środowiska biznesowego.

Od 2000 r. siedzibą Klubu jest Pałac Sobańskich mieszczący się przy Alejach Ujazdowskich – jednej z najbardziej prestiżowych ulic Warszawy – zakupiony i odrestaurowany przez firmę Wejchert Investments, do której należy też prowadząca Klub firma TWE.

Symbolem Klubu Polskiej Rady Biznesu jest rzeźba Dawida, stojąca od 1897 roku w ogrodzie przed frontem Pałacu Sobańskich. Stanowi ona doskonałą kopię posągu wykonanego w 1430 roku przez Donatella – jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy włoskiego renesansu. Napis wykuty na cokole rzeźby „Vincit vim animus” wyjaśnia, że jest ona symbolem zwycięstwa, odwagi i pomysłowości.

Naszym celem było stworzenie wyjątkowego miejsca – prywatnego Klubu ze znakomitą restauracją i barem, profesjonalną i dyskretną obsługą, gabinetami konferencyjnymi. Pałac Sobańskich z czasem stał się miejscem ważnych spotkań biznesowych i towarzyskich.

Od września 2009 r. główna restauracja Amber Room jest ogólnie dostępna. Pozostałe pomieszczenia: braseria i prywatne gabinety są dostępne wyłącznie dla członków Klubu. Osoby, które są zainteresowane członkostwem prosimy o skontaktowanie się z biurem firmy TWE.